Kopřivnice porazila doma Maloměřice a slaví druhé vítězství v sezone!

23.09.2024, A-tým

Kopřivničtí házenkáři i podruhé v této sezóně uhájili domácí palubovku. Zápas s Maloměřicemi dobře rozjeli, nakonec ale bylo k vidění pořádné drama, které doslova zvedlo diváky ze sedaček. Svěřenci trenéra Tomáše Sklenáka v infarktovém závěru dovedli i za pomoci úžasných hráčů utkání do vítězného konce. Svého protivníka porazili 34:33.

Kopřivnice vstoupila do utkání skvěle. Tým z Brna trápily technické chyby, které kopřivničtí házenkáři nemilosrdně trestali. Domácí celek po skvělé jízdě vedl v poločase 21:14 a vše vypadalo růžově. Jenomže nebylo. Maloměřice se osmy v řadě vrátily do zápasu. V 56. minutě svítila na ukazateli skóre dokonce stav 31:31. Poslední čtyři a půl minuty ale zvládla lépe Kopřivnice, a to i díky dvěma sedmičkám, které proměnily nejmladšího hráče týmu David Ošmera, jenž dokázal v infarktovém závěru zachovat chladnou hlavu. Tým Tomáše Sklenáka nakonec vyhrál 34:33. Kopřivnice porazila Majlont počtrnácté z patnácti vzájemných zápasů v historii. V tom zbývajícím se urodila remíza. Pro Kopřivnici se jedná o druhé vítězství ze dvou zápasů a posun momentálně na třetí pozici v tabulce. Majlont nemá po třech utkáních žádný bod.

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: " Zase máme podobný zápas jako s Jičínem, ztratit 8 branek za pět minut si rozhodně nemůžeme dovolit. Je to ohromná škoda. V prvním poločase jsme dokázali eliminovat soupeře a byli jsme relativně připraveni na všechno. Vycházelo nám to, co jsme potřebovali a řekli jsme si, druhý poločas zase přijdeme že uděláme v klidu, ale to se nějak zvrtlo. Nedokážeme pochopit, že úplně dáme být těch posledních patnáct minut klid a vytvoříme si na sebe tlak, ale obrovský takový zase za to, že jsme to na konci zvládli, Dva body máme, jdeme dál, sezóna je dlouhá. Nicméně nemůžeme dovolit takové výpadky, protože jde vidět, že ta sezóna bude nabitá a už to nebude tak jednoznačné, jako to byla minulá sezóna body budou zlaté, já můžu klukům jen pogratulovat k výhře, za ten předvedený výkon posledních patnáct minut ale určitě není, ale je to sport Klobouk dolů před Maloměřicemi, že dokázal z mínus devíti vrátit zpátky do zápasu, měli jsme na mále."

David Zima, hráč KH ISMM Kopřivnice: "My jsme dnes nezli druhou patnáctiminutovku druhého poločasu a toho musíme do budoucna rozhodně vyvarovat, kdy prostě úplně zapálit a nefungovalo nám vůbec nic. Paradoxně zachoval chladnou hlavu nejmladší hráč David Ošmera, který to na konci rozhodl , takže bych chtěl poděkovat našim skvělým fanouškům, kteří nám strašně pomohli a tlačili nás."

Jiří Mičola, trenér SHC Maloměřice Brno: "Já samozřejmě gratuluji domácím k vítězství. Myslím si, že dnešní utkání se muselo líbit. Já jsem absolutně nespokojený s prvním poločasem, kolega bude asi s druhým. V první půli jsme nedodrželi nic z toho, co jsme si řekli, nebránili jsme určité hráče, měli i nějaké zdravotní problémy a všechno se to na nás asi podepsalo Na druhou stranu jsem rád, že jsme se dokázali vrátit do zápasu, závěr byl dramatický, ale tělo bohužel zůstalo v Kopřivnici určitě je, že jsme dokázali vrátit do toho utkání, ale jinak se z toho budeme muset poučit a naučit se dodržovat určité věci, které si řekneme."

Nejvíce branek: Pelák 8, Brito Benítez 6, Čadra 5 – Mucha 11, Kachlík 7, Růža 4. Rozhodčí: Pavel Blanár – Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 7/5 – 2/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 420