Stav série srovnán! Kopřivnice na domácí palubovce vládla

20.05.2024, A-tým

Dokázali to! V Lovosicích prohráli ve středu o čtyři branky (26:30), doma házenkáři Kopřivnice svému soupeři tvrdý úder vrátili s ještě vyšším rozdílem. Ve druhém zápase o bronz Lovce v sobotu porazili 35:28 a stav série srovnali na 1:1. Souboj o 3. místo v extralize, který se hraje na tři vítězství, teď pokračuje ve středu 22. května v Lovosicích, do Kopřivnice se vrátí v sobotu 25. května.

V sobotu se o první gól do sítě Lovosic ve 2. minutě postaral Jan Polcar, který až do konce zápasu střelecky táhl Kopřivnici za vítězstvím. Soupeři nasázel celkem deset branek, což bylo nejvíc v celém utkání. Lovosický Jan Kupa se prosadil osmkrát, z toho třikrát ze sedmimetrových hodů.

Kopřivnice ve druhém duelu série o třetí místo tentokrát šlapala jako dobře namazaný stroj a s podporou několika stovek skvělých fanoušků v prvním poločase vedla až o sedm branek, nakonec ho vyhrála 14:10. A na vítězné vlně prosvištěla i po přestávce, kdy navíc Lovci po červeně kartě za faul přišli o Patrika Stacha. Marně si pak hostující lavička během deseti minut dvakrát vybírala oddechový čas. Nepomohlo nic, Lovci nedokázali skvěle rozjetou Kopřivnici zastavit a ve druhém utkání prohráli vysoko 28:35. Stav série o bronz je tak srovnán na 1:1.

Ohlasy po zápase:

Roman Jelínek, trenér Lovosic: "Kopřivnice dnes byla lepší ve všech aspektech hry a jednoznačně v utkání dominovala. I když jsme hráče upozorňovali, vůbec jsme si nenastavili hlavu na to, jak to dnes bude probíhat, a zápas jsme nezvládli. Kopřivnice je hladová, o medaili hraje po strašně moc letech a hodně chce. Věděli jsme, že zápas bude diametrálně rozdílný oproti středečnímu utkání a nezvládli jsme to. Teď se musíme připravit na středu."

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Určitě bych chtěl poděkovat divákům a hlavně i b-týmu za perfektní kulisu. Myslím, že dnes nám to sedlo. Byli jsme takový mančaft jako kdysi. Potřebovali jsme tu energii, těch dvacet procent navíc, protože všichni víme, že ta středa v Lovosicích nebyla dobrá. Jsme určitě rádi, že jsme to srovnali a teďka se to bude všechno odvíjet od středečního zápasu. Bude to boj, v základní části jsme skončili třetí a čtvrtí, to něco znamená. Myslím si, že teď je to o malých chybičkách. Kluci mají po skoro třiceti letech šanci uhrát cenný kov. Musí bojovat tak, jako dneska i venku. Když nechají na hřišti zase všechno, vyjde to. Na dnešní výkon musíme rozhodně navázat a uvidíme, co se stane ve středu."

David Lefan, hráč KH ISMM Kopřivnice: "Jsme rádi, že jsme dnes utkání zvládli. Jet za stavu 0:2 do Lovosic by nebylo úplně ideální. Měli jsme dnes jednoznačný cíl, šli jsme si za tím od 1. minuty. Byli jsme dobře nastavení v hlavách a fungovala nám obrana, brankáři a v útoku to bylo taky dobré. A před takovou atmosférou, kterou nám dneska diváci vytvořili, se hrálo výborně. Moc děkujeme. Nyní budeme zajíždět ve středu do Lovosic a uvidíme, jak se ta série vyvine dál."

KH ISMM Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice 35:28 (14:10) Nejvíce branek: Polcar 10, Hanus 7, Střelec 5 – Kupa 8, Dikhaminjia 6, Chotěborský 4 Rozhodčí: Vojtěch Beňus – Jakub Uhlíř Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3 Vyloučení: 5:5. ČK: Stach (LOV) Diváci: 618