Ve druhém přípravném utkání jsme jasně zdolali Topoľčany.

20.01.2024, A-tým

Kopřivnice si doma poradila s Topoľčany v rámci zimní přípravy a vyhrála přesvědčivě 35:23. Oba týmy jsou páté ve svých ligácha jednalo se tak o zajimavý souboj české a slovenské házené. Pro Kopřivnici šlo o první domácí zápas v roce 2024. Naši hráči hráli s jistotou a brzy se ujali vedení v zápase, které ani jednou nepustili. Posledním remízový stav 2:2 svítil na tabuli v 6. minutě utkání. Od té chvíle jasně přebrali Kopřivničtí otěže utkání. Fanoušci, kteří si v sobotu našli cestu o haly, mohli vidět pěkné akce na obou koncích hřiště a domácí tým si do poločasu vybudoval vedení 19:12.

Ve druhém poločase Kopřivnice pokračovala a vedení si udržovala. Topoľčany již nenechala se přiblížit a přesvědčivě dokráčela k vítěznému konci a poprvé v rce 2024 tak mohla oslavit výhru.

Děkujeme soupeři za férové utkání a přejme Topoľčanům hodně štěstí a zejména bodů ve zbytku této sezóny!

Pozápasový ohlas:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: V první řadě musím říct, že bylo strašně super se vrátit po delší pauze na domácí palubovku a představit se před našimi fanoušky. Všem nám to moc scházelo a již jsme se neskutečně těšili. O to pozitivnější je, že jsme dokázali předvést solidní výkon ve všech aspektech hry. Topoľčany jsou kvalitní mančaft, byl to vlastěn souboj dvou týmů na 5.místech tabulky, takže šlo o zajímavou konfrontaci. Jsem rád, jak jsme do utkání vstoupili. Přesně takto bych chtěl, ať naše hra vypadá vždy. Obrana s brankářem byla pevná, moc toho slovenským klukům nedovolili a perfektně jsme přecházeli do rychlých útoků, kterých dnes bylo požehnaně a jsem za to moc rád. To samé v útoku. Měli jsme možnost projet si kombinace, které chceme využívat a v přípravě se je snažíme zdokonalovat, automatizovat si je. Samozřejmě chybičky byly, ale ještě máme nějaký čas, abychom to do prvního mistráku v Hranicích doladili. Nejvíce jsem rád, že na plac nakoukli všihcni nominovaní kluci a opět nikdo nezklamal. Klukům děkuji za odmakaný zapás a přeji si, ať jim tahle chuť vydrží! Speciální díky opět klukům z našeho Béčka, kteří po vyhraném domacím turnaji, kde mimochodem porazili silnou prvoligovou Polanku, nám udělali super atmosféru a to u přáteláků běžné není. Díky, borci!