Béčko je zpět v boji o titul!

23.04.2024, B-tým

Béčko vyhrálo druhé utkání v řadě a tentokrát si na domácí palubovce připsalo skalp lídra celé soutěže z Bytřice p.H.

Utkání prvního s třetím slibovalo skvělou podívanou. A papírové předpoklady se potvrdily. Po vyrovnaném úvodu, kdy se ani jeden z týmů nedokázal utrhnout do výraznějšího trháku, to bylo právě naše mužstvo, které se chopilo delšího konce provazu. V čase od 17. do 23. minuty dokázali naši chlapci vstřelit 6-brankovou šňůru a odskočit soupeři na rozdíl 7 tref 14:7! Tento náskok dokázal soupeř do poločasu pouze kosmeticky korigovat a do šaten se tak odcházelo za velice nadějného stavu 15:9 pro naše barvy.

Ani samotný úvod druhého poločasu nenasvědčoval, že by diváky, v pěkně zaplněné hale, mělo čekat velké drama. První dvě branky opět vstřelili borci našeho béčka a z ruky Krpelíka, nejlepšího střelce našich barev v utkání, jsme již navýšili náš náskok na 17:9! Vše nasvědčovalo pohodlnému vítězství, to bychom však nemohli hrát s lídrem celé soutěže, který v následujících minutách potvrdil svou kvalitu a postupnými kroky stále umazával z našeho náskoku. Ve 46. minutě zredukoval náš náskok na pouhé dvě trefy 21:19! To však bylo naštěstí ze strany hostů vše.

Na nepříznivý vývoj naši borci skvěle odpověděli a do konce zápasu již větší drama nepřipustili. Stále si udržovali svůj 2-3 brankový náskok a dokráčeli k cenné výhře 31:29, která je vrací zpět do boje o samotné čelo tabulky.

Jak situace v tabulce vypadá? Do konce základní části nám zbývá odehrát již pouhé dvě kola, přičemž na aktuálně vedoucí tým soutěže Rožnov, který se po zaváhání Bystřice vyhoupnul do čela, ztrácíme tři body. Na našeho víkendového soupeře z Bystřice ztrácíme body dva. Boj o mistra 2. ligy mužů SM tak ještě slibuje napínavou bitvu do posledních kol.

Vítězství v soutěži již nemáme ve svých rukou a musíme čekat na výsledky našich soupeřů, které čeká v posledním kole vzájemné měření, avšak aktuální třetí pozice je skvělým umístěním. K jistotě minimálně bronzových medailí nám aktuálně schází jedna výhra, nebo dvoubodové zaváhání našeho pronásledovatele z MHK Karviná.

KH ISMM Kopřivnice "B" vs. HK Bytřice p.H. 31:29 (15:9)

Nejvíce branek: Krpelík 6, Filouš 6/3, Jonák 5 – Kyryljuk 8, Mozola 5, Navrátil 5/1

Rozhodčí: Horák, Verlík