Starší dorostenci opět ovládli derby, stejně jako na podzim zvítězili nad rivalem z Karviné!

28.02.2024, Starší dorost

Starší dorostenci zvládli úspěšně nedělní derby s Karvinou a zaznamenali své jubilejní desáté vítězství v sezóně. Výhra nad Karvinou je rozhodujícím krokem pro návrat do nejvyšší dorostenecké ligy. V dalších kolech stačí našim klukům k definitivnímu prvnímu místu čtyři body!

Honza Martínek, trenér staršího dorostu: "Přímý souboj o první postupovou příčku jsme zvládli na výbornou. Po celé utkání jsme si udržovali vedení, které narostlo až na sedm branek. Bohužel se nám utkání nepodařilo definitivně zlomit tak, abychom mohli dohrávat v klidu, a to hlavně kvůli našim neproměněným vyloženým šancím, a to zejména z prostoru křídel a ze začátku i z rychlých protiútoků. V obranné fázi nám dělal problémy střelecky disponovaný Baďura, v útočné fázi jsme však byli schopni držet vysoký standard. Střelecky se prosazovaly všechny spojky včetně pivota. Tímto vítězstvím jsme učinili rozhodující krok k postupu zpět do nejvyšší soutěže. Kluci si zaslouží za zodpovědný přístup a bojovnost pochvalu. Velký dík také patří za neúnavné povzbuzování našim fanouškům. V dalších kolech nám stačí k definitivnímu prvnímu místu čtyři body, což by mělo být povinností. Stínem utkání je zranění našeho nejlepšího střelce Davida Ošmery, který byl půl minuty před koncem za rozhodnutého stavu nesmyslně a zbytečně faulován."

David Ošmera, hráč staršího dorostu: "V 15.kole 2. ligy staršího dorostu jsme hostili celek HCB Karviná. Do utkání jsme šli s vědomím, že to je nejdůležitější zápas jarní části pro návrat do nejvyšší dorostenecké ligy. V začátku zápasu jsme pomocí dobré obrany získali tříbrankový náskok, který jsme udržovali až do konce poločasu (19:16). Začátek druhého poločasu se nám dařilo jak v obraně, tak i v útoku a vybudovali jsme si až 7 gólový náskok, který jsme však neudrželi a soupeř snížil. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit a také bych chtěl poděkovat klukům za bojovnost."

KH Kopřivnice – HCB Karviná 36:33 (19:16)